Gençlik ve Spor Bakanı-Mehmet Kasapoğlu

Mehmet Kasapoğlu 1976 yılında İstanbul ilinde dünyaya geldi. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Marmara Üniversitesinde mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans çalışması yaptı.  ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmalar yaptı.  Uzman ve proje koordinatörü olarak görev aldı.  Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden, yerel istihdam çalışmasıyla doktorasını aldı.

Mehmet Kasapoğlu öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında görev aldı, Birçok kurum ve kuruluşta yöneticilik yaptı. Özel sektörde uluslararası ticaret alanlarında çalıştı. Mehmet Kasapoğlu 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, Milli Eğitim Bakanlığı’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde bulundu.

Mehmet Kasapoğlu Spor Toto Genel Müdürlüğü yaptığı sıralarda sporun tabana yayılması ve herkesin erişmesi için çok sayıda tesisin ülkemize kazandırdı. Gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularında ciddi atılımlar gerçekleştirdi. Mehmet Kasapoğlu iyi derecede İngilizce ve Arapça biliyor. Evli olan Mehmet Kasapoğlu 1 çocuk babasıdır.

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir