I Harfiyle Başlayan Hayvan

I Harfiyle Başlayan Hayvan isimleri nelerdir? Kelime oyunları ve harfler ile hayvan, bitki ve şehir gibi kelime türetme oyunları son zamanlarda çok fazla oynanan zeka oyunlarının başında gelmektedir.  I harfiyle hayvan bulmak ise bu oyunların içinde kelime türetirken oldukça zorlanılan bir durum olmaktadır. Eğer en çok oynanan kelime oyunlarından birisi olan isim şehir oyunu da severek ve sık sık oynadığınız zeka oyunlarından birisi ise ı harfi ile başlayan bir hayvan ismi aramak için mutlaka birkaç kez düşünmüşsünüzdür hatta belki de aklınıza gelmediği için ı harfiyle başlayan bir hayvan olmadığına bile karar vermiş olabilirsiniz. Genellikle zihni fazlasıyla yoran bu harf ile başlayan hayvan elbette vardır. Örneğin; ıstakoz bu hayvanlardandır.

I Harfiyle Başlayan Hayvan

Istakoz Nasıl Bir Hayvandır?

İsim şehir oyunu gibi kelime türetilerek oynanan oyunlarda ı harfiyle hayvan ararken akla gelmeyen hayvan isimlerinden birisi ıstakoz olmaktadır. Sıcak ve ılıman denizlerin sadece taşlık ve kayalık olan bölgelerinde yaşayan bir hayvan olmaktadır. Istakoz hayvanının en uzun boylusu en fazla 40 santimetre boyunda olmaktadır. Sert kabuklu bir vücut yapısına sahip olan ıstakoz türü, omurgasız bir hayvan olmakla birlikte aynı zamanda ıstakozların on ayağı bulunmaktadır. Istakozların ilk ayak çiftleri iki kıskaç şeklinde olmaktadır. Istakoz isimli havya eti yenebilen bir hayvandır. Beyaz etli ve oldukça da tadı lezzetli olan bir hayvan olmaktadır.

Zeka Geliştiren Beyin Jimnastiği

Son zamanlarda zeka geliştiren ve harfler ile oynanan birçok zeka oyunu vardır. En çok oynanan zeka oyunu ise isim şehir oyunu olmaktadır. Harfler ile isim, şehir, meyve ve hayvan bulunarak oynanan bu oyunda ı harfiyle hayvan bulmak oyuncuların en çok zorlandığı bir aşama olmaktadır. Eğer siz de isim şehir ve benzeri gibi harfler ile kelime türetilen oyunları seviyorsanız ve çok sık oynuyorsanız ı harfiyle başlayan bir hayvan ismi aradığınızda aklınıza hemen ıstakoz hayvanı gelmelidir. İsim şehir ve benzeri gibi kelime oyunları beyin fırtınası yaptırarak zihni çalışmaya zorlayarak beyin jimnastiği yaptırmaktadır. Böylece kelime dağarcığının da büyük oranda gelişmesine ortam hazırlanmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir