J Harfi İle Başlayan Bitki İsimleri

J Harfi İle Başlayan Bitki İsimleri nelerdir? Yeryüzünde bitki çeşitliliği oldukça fazladır. Hemen hemen her harf ile başlayan bir bitki türü vardır ancak j ile başlayan bitki isimleri oldukça zor bulunan ve çok fazla düşündüren bir harftir. Boş zamanlarınızda isim şehir oyunu oynamayı seviyorsanız mutlaka j harfi rastgele denk gelmiştir ve bu harf ile olabilecek bitki isimlerini düşünmek için uzun bir süre harcamış olabilirsiniz. J harfi ile başlayan bitkiler akla zor gelen bitkiler de olsa bulunmaktadır. İsim şehir oyunu gibi kelime oyunları bu sayede düşündürerek beyin fırtınası yaptırmaktadır ve bununla birlikte kelime hazinesini geliştirirken yeni kelimeler ve anlamlarının da öğrenilmesine ortam hazırlayan eğlenceli ve eğitici bir oyundur.

J Harfi İle Başlayan Bitki Çeşitleri

Türkçede j harfi ile başlayan kelimeler türetmek oldukça zaman alıcı ve zordur fakat isim şehir oyunu ve benzeri oyunlar için zor olsa da j ile başlayan bitki isimleri bulmak imkansız değildir. Jojoba, Jabuticaba meyvesi, Jackfruit, Jalapeno ve jambu gibi bitkiler j harfi ile başlayan bitki isimler olmaktadır. Görüldüğü üzere bu bitki isimleri günlük hayatta çok sık kullanılmayan ve dolayısıyla da kulağa çok sık gelmeyen yabancı kelimelerdir. Beyin fırtınası yaptırarak düşüncesi hızlandırmayı sağlayan isim şehir oyununda da bilinmeyen ve çok sık duyulmayan kelimeler sayesinde kelime hazinesi sürekli gelişerek insanlara beyin egzersizi yaptırmaktadır.

 

J Harfi İle Başlayan Bitkilerin Özellikleri

İsmi bilinmeyen hatta gündelik hayatta çok sık kullanılmayan j ile başlayan bitki isimleri ile birlikte bu bitkilerin özelliklerini de bilmek isim şehir oyunu gibi birçok bilgi oyunlarında ve yarışmalarında işe yarar bilgiler olmaktadır. Jojoba; çöl bitkisi olmakla birlikte kurak iklimlerde yetiştirilen ve yağının güzellik sırlarının başında geldiği bilinen bir bitkidir. Jabuticaba bir ağaç olmaktadır. İki sene aralıklar ile meyve veren ağaç aynı zamanda meyvelerini dallarından değil gövdesinden vermektedir. Jackfruit; dünya üzerinde en büyük meyveyi veren ağaçtır. Jalapeno; biber türü olan bit bitkidir. Meksika’da yetiştirilen Jalapeno biberinin aynı zamanda turşusu fazlasıyla bilinmektedir. Malaya yarım adasında yetişen Jambu ise en fazla 30 santimetre uzayabileyen bodur ağaç türü olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir