Karşı Cinsin Beden Dili Nasıl Anlaşılır

Beden dili bize duygular hakkında bilgi verir. Duygularımız beden dilimizi etkiler. Her şey hayatta sözden ibaret değildir. Bazen konuşmasak da beden dili ile çok şey anlatabiliriz. Bir bakış bazen her şeyi ifade eder. Beden dili ile şu mesajları verebiliriz:

1- Karşı taraf eğer sizden hoşlanıyorsa mutlaka size dokunmanın bir yolunu arar. Etkili bir dokunuş duyguları anlatabilir. Temas ederken çok dikkat etmelisiniz. Karşı tarafın buna hazır olması gerekir. Aksi takdirde sizin temasınız yanlış değerlendirilebilir.

2- Sizden çok hoşlanan birisi sizinle konuşurken içinize düşecek gibi davranır. Konuşmalarında ve sesinde tizlik görülür. Elleri titrer ve düzgün cümleler kurmakta zorlanır. Çok sık yutkunur.

3- Birisi gözlerinize anlamlı ve yoğun bakıyorsa sizi arkadaş olarak görüyor ve sizden elektrik alıyordur. İçinde korkuları vardır. Arkadaşlığın bitmesinden korktuğu için size duygusal açılımda bulunamıyordur. Bana bir ışık yakarsan sana koşarak geliyorum mesajı verir bakışlarıyla.

4- Birisi sizinle konuşuyor ama duygusal açılımda bulunmuyorsa kendini sağlama almanın derdindedir. Duygularınızdan emin olmaya çalışıyor demektir.

5- Konuşurken sizden gözlerini kaçırıp başka şeylerle ilgileniyorsa size doğru söylemiyor ve sizi sıkıcı birisi olarak görüyor demektir. Sizinle konuşmaktansa başka işleri yapmayı daha doğru buluyor demektir.

6- Otururken sürekli bacaklarını sallayıp etrafı süzüyor ve alakasız konulardan konuşuyorsa orada bulunmak istemediğini sizi çekici bulmadığını ve sizi önemsemediğini gösterir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir