Kültür ve Turizm Bakanı-Mehmet Ersoy

Mehmet Ersoy 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibi olan Mehmet Ersoy evli ve 1 çocuk babasıdır. Mehmet Ersoy ikiz kardeşi Murat Ersoy ile geçtiğiz yıllarda yollarını ayırdı. Atlasjet ve Voyage Turizm’in kontrolü Murat Ersoy’a geçti. Mehmet Ersoy’da ise ETS Tur ve Max royal otelleri kalmıştı.

Mehmet Ersoy lise eğitimini Alman Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini de İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdi. İş dünyasında ilk işi ETS Tur şirketini kurmak oldu. 1999 yılı sonunda otelciliğe geçen Mehmet Ersoy ile ikiz kardeşi Max Royal ve Voyage Turizm ile sektörde ekol haline geldiler.

Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy Show TV kanalında uzun yıllar çalıştı. Pervin Ersoy, uzun bir süre Günaydın Türkiye programını sundu.  Pervin Ersoy verdiği bir röportajda kendisini şu şekilde anlatır:

“İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Halka İlişkiler masterı yaptım sonrasında. Ama tüm üniversite sezonu boyunca çalışma hayatım vardı. Birçok televizyon kanalı ile çalıştım. Yıllarca Show TV’de çalıştım. Orada Günaydın Türkiye adlı bir programım vardı. Yıllarca o programı yürüttüm. Çocuklara yönelik Street Fighter adlı bir programım vardı o programı sundum. Daha sonrasında kendi işim olan halkla ilişkiler işimi yapmak istedim. Daha sonra eşimin firması ETS Tur ile çalışmaya başladım. Halen daha eşimle birlikte iş hayatında beraberiz.”

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir