Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Öğrenci Alıyor!

Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okuluna başvurular nasıl ve hangi web sitesinden yapılır?Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.İşte, Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Kara Harp Okulu ile ilgil detaylı bilgilere bu paylaşımdan ulaşabilirsiniz…

Milli Savunma Üniversitesi,15  Temmuz Darbe kalkışmasından sonra askeri öğrenci yetiştirmek maksadı ile kurulmuş olan askeri bir üniversitedir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2017 ÖSYS Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları başvuru kılavuzunu bu ünivertede öğrenim görmek isteyen öğrenciler için yayımladı. Başvurular 19 Nisan-25 Mayıs günleri arasında internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Milli Savunma Üniversitesi bu üniversitede okumak isteyen öğrencilerden öncelikle YGS puanını talep edecek.

ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yaşı en fazla 22 olan kişilerin başvurabileceği Astsubay Meslek Yüksekokulu için YGS’ye katılıyor olma şartı gerekecek.Hangi alanın hangi puanla aldığını ve daha detaylı bilgi öğrenmek için arama motorunuzdan milli savunma üniversitesini arayarak MSU internet sitesine girebilirsiniz.

 

  1. Eskiye nazaran artık bu okullara girmek biraz daha kolay olacak. Çeşitli sebeplerle giremeyenler, elenenler için güzel bir fırsat olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir