R İle Başlayan Hayvan

R ile başlayan hayvan paylaşımımızda genellikle isim, şehir, hayvan, bitki oyunu oynandığında akla gelen bu sorunun yanıtını vermek için oluşturduk. İsim-şehir oyununda r harfi seçildiğinde bu harf ile ilgili bir hayvan isimi bulmak oldukça zor oluyor.

Bunun  en önemli nedeni bu isime sahip hayvan sayısının oldukça az olmasıdır. Siz değerli okuyucularımıza faydamız olsun diye r harfi ile başlayan hayvan isimleri yazımızda 3 adet r harfi ile başlayan hayvan hayvan ismi bulduk.

Bu hayvan isimiler Ren Geyiği, Ringa Balığı ve Rakun’dur. Zaten bu 3 hayvanıda ülkemizde neredeyse hiç görmeyiz, sadece hayvanat bahçeleri gibi yerlerde karşımıza çıkmaktadır.

Bu hayvanlar ile ilgili kısa vereceğiz ve oyununuzda da işinize yarayacak olan bu hayvanlar hakkında azda olsa bilgi sahibi olacaksınız.

Rakun; Rakunların yaşadığı bölgeleri incelediğimizde karşımıza Amerika kıtası çıkmaktadır. Rakunlara sadece Amerika’da rastlayabiliriz. Bu hayvanın Türkiye’deki ismi ise küçük ayıgildir.

Rakunlar yiyeceğini önce suya batırır ve sonra onu tüketir. Bu özelliğinden dolayı rakunlara yukayıcı Tom da denilmektedir. Rakunların parmakları vücütlarına oranla daha uzundur. Rakunların tüyleri oldukça değelidir.

Ren Geyiği: R ile başlayan hayvan isimlerinden biriside Ren Geyiğidir, geyikgiller familyası üyesi oldukça önemli bir memeli hayvan türüdür. Dişi ren geyiklerinin boynuzları erkeklerinkine göre daha az gelişim göstermiştir.

Ringa Balığı:  Bu balık türü kuzey denizleri bölgesinde yaşamaktadır. Aynı zamanda hamsigiller ailesinde yer almaktadır.  Bu  balık türü yalnız gezmez sürü halinde gezer.

Genel olarak r ile başlayan hayvan isimleri bunlardır.

Share

ozan

..

You may also like...

2 Responses

  1. Berkan dedi ki:

    Makale çok güzel olmuş. İsim şehir oynarken yardımcı oldunuz teşekkür ederim

  2. Yusuf dedi ki:

    Biz hep ren geyiği yazardık o zamanda kimse tam puan alamazdı. Ringa balığını da ilk defa duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir