Sanayi ve Teknoloji Bakanı-Mustafa Varank

Mustafa Varank 1976 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni tamamladı. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.  Yüksek lisansını ABD’de bulunan Indiana Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde yaptı.  Florida State Üniversitesi’nde uzman, Indiana University Pervasive Technology Institute’te ise araştırmacı ve sistem yöneticisi olarak görev yaptı.

Mustafa Varank 2005 yılında Başbakanlıkta görev yaptı. 2011 yılında Başbakan Başdanışmanı oldu.  2014 yılında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu. 2016 yılında Mustafa Varank Büyükelçi unvanı aldı.

Başdanışmanlık görevini yaparken Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından verilen diğer görevleri de icra etti.  Yüksek teknoloji, bilgisayar teknolojileri ve uygulamaları, savunma sanayi ve araştırma-geliştirme alanlarıyla özel olarak ilgilenen Mustafa Varank aynı zamanda TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyesidir. İngilizce bilen Mustafa Varank evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir