Yağ Yakan Besin Grupları Nelerdir?

Kilo vermek isteyen kişiler yağ yakıcılara başvurur. Kısa sürede kilo verdiren yağ yakıcılar insan sağlığını olumsuz etkiler. Vücudun direnci düşüp kişi hastalıklara kolay yakalanır. Bu yazı dizimizde sizler için uzman görüşü alarak sağlığı bozmadan yağ yakabileceğiniz besin gruplarını anlatacağız. Uzmanların tavsiye ettiği doğal yağ yakıcı besin grupları şunlardır:

1-Yağsız Yoğurt: Vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasında etkilidir. Kilo vermede çok etkilidir. Yoğurdun doğal olması ve içinde katkı maddesi içermemesi gerekir. Yoğurdun günlük taze olarak tüketilmesi gerekir.

2- Protein Tozu: Proteinin bütün karışımlarından elde edilen protein tozu kilo vermede de etkili bir yağ yakıcıdır. Günde iki kez protein tozu karışımını içmeyi uzmanlar tavsiye ediyor.

3- Köy Peyniri: Günde 200 gram köy peyniri insan vücudunda yer alan yağların yakılmasını sağlar. Kahvaltılarda mutlaka köy peyniri tüketilmelidir. Köy peynirinin yağsız olmasına dikkat edilmesi gerekir.

4- Somon Balığı: Yağ yakıcılar arasında doğal besinlerden bir tanesi de somon balığıdır. Omega 3 bakımından en zengin balık kilo vermede ve yağ yakımında oldukça etkilidir.

5- Çorba: Çorba mutlaka öğün başlarında yenilmesi gerekir. Vücut içerisinde yer alan yağların yakılmasını sağlar.

Saydığımız 5 yağ yakıcının yanı sıra yağ yakan diğer besin grupları şunlardır: Greyfurt, Antepfıstığı, yumurta, fasulye, tarçın ve elma suyu, zencefil çayı, yaban mersini suyu, Hindistancevizi suyu, beyaz çay, enginar suyu, limon suyu ve sebze suyu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir